Údržba SILGRANIT-ového drezu

Firma BLANCO prezentuje na trhu technicky jedinečný materiál s excelentnými, viacnásobne vylepšenými ošetrovacími vlastnosťami pre všetky SILGRANIT-ové výrobky vo všetkých farbách. Pre nové, vynikajúce vlastnosti materiálu ponúka SILGRANIT® pri drezoch ľahkú ošetrovateľnosť a odolnosť farebných kompozitných materiálov. Silgranit, z ktorého sú drezy vyrobené, zabezpečuje ich odolnosť voči vysokým teplotám, poškriabaniu, oderu a usadzovaniu nečistôt. Granitové drezy sa vyrábajú z cca 80% drveného kameňa (kremeň, žula), 15% akrylátového spojiva a 5% farbiva a sú v celom objeme homogénne. Povrch granitových drezov je kamenitý, hodvábny a jemne pórovitý.

Špina a fľaky na silgranit-ovom dreze sa dajú odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad a klasickou hubkou. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku, hubkou odstránime všetky fľaky a nečistoty, a nakoniec po očistení drez opláchneme vodou a vytrieme do sucha.

Pri umývaní mastných riadov ostávajú na povrchu silgranit-ového drezu fľaky a nečistoty. Na hubku nanesieme bežný čistiaci prostriedok a fľaky odstránime. Následne drez vypláchneme vodou a vytrieme do sucha. Zamedzíme tým vytváraniu vodného kameňa na dreze.

Na povrchu silgranitu môže kovový riad zanechať metalové škvrny. Tieto škvrny sa dajú ľahko odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad. Na vyčistenie použite drsnejšiu stranu hubky. Aby sme zabránili usadzovaniu vodného kameňa, odporúčame vytrieť drez do sucha handričkou z mikrovlákna. BLANCO ACTIVPri väčších usadeninách alebo pri množstve farebných škvŕn na dreze odporúčame bežný prací prášok na biele pranie s kyslíkovou zložkou alebo čistiaci prášok Blanco activ, ktorý bol špeciálne vyvinutý na čistenie silgranit-ových drezov. Prášok rozsypeme po dne vaničky drezu, zazátkujeme umývadlo a naplníme drez aspoň 70 stupňovou vodou. Odporúčame vodu z rýchlo varnej kanvice. Do šálky naberieme čistiacu zmes a polievame ňou drez, či miesta, kde sú usadeniny vodného kameňa. Blanco activ necháme pôsobiť 2 hodiny, ale najlepšie cez noc. Potom drez vypustíme, vyčistíme kuchynskou hubkou, vypláchneme a vytrieme do sucha handričkou z mikrovlákien.

Po viac rokoch používania sa na dreze môžu objavovať usadené špiny, ktoré pôsobia, akoby bola poškodená farebnosť drezu. Blanco activ rozpustí nečistoty a pridá žiarivú farbu.

%
Limitovaný výpredaj