Údržba nerezového drezu

Nerez ako skoro žiadny iný materiál sa dá integrovať do každého kuchynského prostredia. Firma BLANCO používa výlučne vysokokvalitný nerez aj pre náročnejších zákazníkov. Nerez má mnoho vlastností, vďaka ktorým je ideálnym materiálom na výrobu kuchynských drezov. Pre nerezové drezy je jedným z najdôležitejších parametrov kvality okrem zloženia aj hrúbka ocele, z ktorej je drez vyrobený. Hrúbka má vplyv na konečnú pevnosť a tuhosť nerezových drezov. Od hrúbky nerezu závisí hĺbka drezu – čím je plech hrubší, tým hlbšia vanička sa z neho dá vylisovať. Hrúbka materiálu ovplyvňuje aj pevnosť odkvapovej plochy a stálosť vzhľadu drezu po dlhodobom užívaní. V súčasnosti existuje množstvo nerezových drezov, ktoré spĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky, čo sa týka kvality, funkčnosti a dizajnu.

Nerezové drezy môžu mať hladkú, hodvábne lesklú povrchovú úpravu alebo matný povrch z profilovaného nerezu. Hladký nerez pôsobí uhladene a je nenáročný na údržbu, kým profilovaný nerez je odolný voči poškriabaniu. 

Špina a fľaky na nerezovom dreze sa dajú odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad a klasickou hubkou. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku alebo handričku, hubkou potom odstránime všetky fľaky a nečistoty, a nakoniec drez opláchneme vodou a vytrieme do sucha handričkou z mikrovlákien. Zaschnuté fľaky odstránime pomerne ľahko bežným čistiacim prostriedkom a hubkou. Následne vypláchneme vaničku čistou vodou, ktorá odstráni nečistoty. Pri všetkých čistiacich prácach na nerezovom dreze BLANCO odporúčame vykonávať pohyby v smere kartáčovania povrchu. Týmto spôsobom sa udržiava hodvábna úprava povrchu a Váš drez bude odolnejší voči škrabancom a stopám po používaní.

Pre odstránenie hrubej vrstvy vodného kameňa na batérii a povrchu drezu môžete použiť prípravok Blanco Daily Clean. Jedinečná receptúre tohto prípravku je účinná voči vodnému kameňu a jemná k povrchu. Čistenie opakujte každé 2 až 3 týždne, zamedzuje vodnému kameňu a zabezpečuje lesk drezu. Odporúčame vytrieť drez do sucha handričkou z mikrovlákna.

%
Limitovaný výpredaj