Údržba keramického drezu

Keramické drezy BLANCO predstavujú nadčasové spojenie prírody a dizajnu. Vyznačujú sa nápaditosťou, eleganciou a vysokou odolnosťou voči následkom bežného používania, čiže voči škrabancom, vysokej teplote, škvrnám a bežným chemickým prostriedkom. V súčasnosti sú keramické drezy k dispozícii nielen v bielej farbe alebo lesklej úprave, ale aj v matnom prevedení a niekoľkých farebných odtieňoch.

Keramika je výnimočne odolná voči pôsobeniu silných chemikálií, vďaka čomu sa používa v priestoroch s nárokom na vysokú chemickú odolnosť, ako sú napr. laboratóriá. Žiadny z bežne používaných domácich chemických prostriedkov ju preto nepoškodí. Keramické drezy majú zároveň vysoký stupeň odolnosti voči nárazom a poškriabaniu. Majú hladké kontúry a jemný povrch, preto je ich údržba mimoriadne nenáročná. Na každodenné čistenie postačí mäkká, vlhká handrička a jemný čistiaci prostriedok.

Špina a fľaky na keramickom dreze sa dajú odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad, klasickou hubkou a vodou. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku, hubkou odstránime všetky fľaky a nečistoty, a nakoniec po očistení drez opláchneme vodou a vytrieme do sucha.

BLANCO CERACAREV závislosti od tvrdosti vody sa môžu na povrchu keramiky vytvoriť usadeniny vodného kameňa, ktoré sa dajú odstrániť prípravkom Blanco Antikalk alebo octovou esenciou. K celkovému odstráneniu hrubých usadenín vodného kameňa alebo fľakov po kovovom riade odporúčame Blanco CeraCare . Balenie CeraCare obsahuje čistiaci prášok a hubku. Na vlhkú hubku nanesieme prášok CeraCare a dôkladne vytrieme povrch. Necháme pár minút pôsobiť a opláchneme drez vodou, čím ukončíme proces čistenia. Následne drez vytrieme do sucha handričkou z mikrovlákna.

Na údržbu keramických povrchov odporúčame Blanco PuraPlus® Liquid Set . Na predčistenie použijeme BLANCO PURAPLUS® LIQUID SETBlanco PuraPlus® Starter. Následne v druhom kroku nanesieme Blanco PuraPlus® Liquid. Predtým ale vytrieme drez do sucha. Pred použitím prípravok Blanco PuraPlus® Liquid dôkladne pretrasieme a nanesieme na čistý papierový obrúsok. PuraPlus® nanášame rovnomerným krúživým pohybom. Po 10 až 15 minútach vytrieme drez do sucha, aby nebolo vidno žiadne stopy po použitom prípravku.

Záleží nám na vás
Pripravujeme akcie a najnižšie ceny alebo praktický darček do vašej domácnosti.
Príprava otvorov
Ponúkame vám riešenie vyhotovenia dier do drezov bez poplatku navyše.