Údržba keramického drezu

Keramické drezy BLANCO predstavujú nadčasové spojenie prírody a dizajnu. Vyznačujú sa nápaditosťou, eleganciou a vysokou odolnosťou voči následkom bežného používania, čiže voči škrabancom, vysokej teplote, škvrnám a bežným chemickým prostriedkom. V súčasnosti sú keramické drezy k dispozícii nielen v bielej farbe alebo lesklej úprave, ale aj v matnom prevedení a niekoľkých farebných odtieňoch.

Keramika je výnimočne odolná voči pôsobeniu silných chemikálií, vďaka čomu sa používa v priestoroch s nárokom na vysokú chemickú odolnosť, ako sú napr. laboratóriá. Žiadny z bežne používaných domácich chemických prostriedkov ju preto nepoškodí. Keramické drezy majú zároveň vysoký stupeň odolnosti voči nárazom a poškriabaniu. Majú hladké kontúry a jemný povrch, preto je ich údržba mimoriadne nenáročná. Na každodenné čistenie postačí mäkká, vlhká handrička a jemný čistiaci prostriedok.

Špina a fľaky na keramickom dreze sa dajú odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad, klasickou hubkou a vodou. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku, hubkou odstránime všetky fľaky a nečistoty, a nakoniec po očistení drez opláchneme vodou a vytrieme do sucha.

V závislosti od tvrdosti vody sa môžu na povrchu keramiky vytvoriť usadeniny vodného kameňa, ktoré sa dajú odstrániť prípravkom Blanco Daily Clean alebo octovou esenciou.

%
Limitovaný výpredaj