Ako si vybrať drez podľa materiálu

Kuchynské drezy sa vyrábajú z niekoľkých druhov materiálov a v niekoľkých povrchových úpravách. Výber je široký, záleží len na tom, čo od drezu očakávate a aké sú Vaše konkrétne estetické a funkčné požiadavky.

Nerezové drezy môžu mať hladkú, hodvábne lesklú povrchovú úpravu alebo matný povrch z profilovaného nerezu. Vďaka svojmu neutrálnemu zafarbeniu sa dá nerez integrovať do každého kuchynského prostredia a aj po rokoch pôsobí tento materiál vysokokvalitne a brilantne. Nečistoty a baktérie sa na ňom spravidla len veľmi ťažko usádzajú či rozmnožujú. Nerez si aj pri minimálnej starostlivosti po desaťročia zachováva svoju hodnotu.

Granitové drezy pôsobia sviežo a moderne. Vďaka pestrej škále farieb vytvárajú veľa možných kombinácií farebného zladenia drezu s pracovnou doskou a kuchynskou batériou. Granitové drezy odolávajú opakovanému pôsobeniu horúcich a studených tekutín či nádob. Granit má antibakteriálne zloženie, ktoré zabraňuje usádzaniu sa a rastu baktérií a plesní. Štruktúra granitu zaisťuje odolnosť drezov voči bežne používaným chemickým prípravkom a saponátom.

Keramické drezy sa vyznačujú nadčasovou eleganciou a hladkými formami v atraktívnych farbách. Klasický vzhľad keramických drezov vhodne doplní a drez si tak aj po mnohých rokoch zachováva svieži farebný vzhľad. Povrch keramiky je hygienicky a zdravotne nezávadný, odolný voči škvrnám, chemikáliám a pachom. Keramické drezy majú zároveň vysoký stupeň odolnosti proti nárazom a poškriabaniu.

Sklenené drezy patria po vizuálnej a estetickej stránke k tým najmodernejším a najluxusnejším na trhu. Pôsobia vznešene, elegantne a ľahko. Odkladanie horúceho riadu na sklenený drez nemá žiadne následky poškodenia či zafarbenia skla. Sklo je absolútne neporézny materiál odolný voči usádzaniu nečistôt. Bezpečnostné sklo je svojou špecifickou technológiou výroby prispôsobené na odolávanie nárazom, úderom, vysokým teplotám, poškriabaniu a chemikáliám. Sklenené drezy sú nenáročné na čistenie a údržbu. Tvrdené sklo je odolné aj voči škrabancom alebo iným mechanickým poškodeniam povrchu, preto si sklenené drezy aj po rokoch používania udržujú svoj luxusný a pôsobivý vzhľad. Krásne čisté línie a vizuálna ľahkosť predurčujú kompozitný drez ako ideálny pre modernú a nadčasovú kuchyňu. Kompozitný drez je schopný zvládnuť náhlu teplotnú zmenu s rozdielom 100°C bez akýchkoľvek následkov a známok poškodenia. Krátkodobo odoláva teplotám až do 300°C. Pri odstavení rozpáleného riadu na odkvapovú plochu drezu nevzniká žiadna zmena zafarbenia, poškodenie ani odtlačky.

Kompozitný drez je spomedzi všetkých typov kuchynských drezov najviac odolný voči nárazom a úderom. Bežným čistením a starostlivosťou si kompozitný drez aj po rokoch zachová svoju pôvodnú farbu, čistotu a jemne matný vzhľad. Vyznačuje sa ľahkosťou, recyklovateľnosťou a jeho povrch je antibakteriálny. Kompozitné drezy sú cenovo dostupnou alternatívou s vlastnosťami a moderným vzhľadom granitových drezov.

Záleží nám na vás
Pripravujeme akcie a najnižšie ceny alebo praktický darček do vašej domácnosti.
Príprava otvorov
Ponúkame vám riešenie vyhotovenia dier do drezov bez poplatku navyše.